Sistem Nasıl İşliyor ?
 
indirimSmart.com Güvenli Alışveriş Sistemi sayesinde Alıcı ve Satıcıyı buluşturarak birbirleri ile güvenli bir şekilde Alış/Satış işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir platformdur.
indirimsmart'da her gün seçkin ürünler %70'e varan indirim fırsatlarıyla, sınırlı bir süre ve stok adeti ile satışa sunulur.
Alım-satım sürecine taraf olmayan indirimSmart, Alıcı ve Satıcı'nın talimatları ve site üzerinden gerçekleştirdikleri işlemler doğrultusunda, mal bedellerinin Güvenli Hesap'a girişlerini ve Güvenli Hesap'tan çıkışlarını yönetmektedir. Güvenli Hesap'a yatırılan ve Güvenli Hesap'ta tutulan mal bedellerinin mülkiyeti indirimSmart'a ait değildir.
 
Örnek İşlem Döngüsü:
 
Alıcı indirimSmart.com'da satış yapan bir satıcının ürününü satın alır. Ödemeyi indirimSmart.com banka hesabına yapar.
Satıcı 7 gün içerisinde ürünü kargo ile alıcıya gönderir ve gönderdiğine dair Kargo Gönderi numarasını sisteme girer.
Alıcı ürünü 7 gün + 24 saat içerisinde teslim alır ve aldığına dair onay verir.
Onay sonrasında indirimSmart'ın önceden belirleyip deklare ettiği oranlarda ki hizmet bedeli komisyonu satıcıdan kesilir. Kalan tutar işlemin tamamlanmasından sonraki iş gününde, satıcının sisteme önceden tanımladığı banka hesabına aktarılır.
Alıcı Kargoyu aldığına dair 7 gün içerisinde onay vermez ise, sistem otomatikman kendisine bir hatırlatma maili gönderir. Mailde ürünü teslim alıp almadığı, almış ise onay vermesine engel bir durum olup olmadığı, onay vermesine engel bir durum var ise 7/24 hizmet veren indirimSmart Destek Hattı'na mesaj atarak durumu bildirmesi gerektiği bildirilir. Aksi bir durum olması ihtimaline karşılık kendisine 24 saatlik ek bir süre verilir.
Alıcı bu ek 24 saatlik sürenin sonunda hala onay vermemiş ve herhangi bir şekilde Destek Hattına, ürün veya satıcı ile alakalı sorun yaşadığına dair geri bildirimde bulunmamış ise, sistem otomatikman işlemi onaylar. Bir sonraki iş gününde satıcıya para transferi gerçekleştirilir ve işlem tamamlanmış olur.